Mide Botoksu Fiyat

mide-botoksu-fiyat

Mide Botoksu Fiyat

Mide botoksu, fazla kilolu yani obez olmayan ve son 6 ay içinde diyet ve spor ile kilo verememiş hastalar için ideal olan bir tedavi yöntemdir. Bu yöntemle hastaların 4-6 ay gibi kısa bir sürede istedikleri kiloya ulaşmaları sağlanır. Mide botoksu, ameliyat olmak istemeyen ve 20 kiloya kadar fazla kilosu olan hastalar için uygulanır. Bu yöntem bir ameliyat olmadığı için ameliyat hazırlıklarına gerek kalmaz. Hastalar, endoskopik muayene sırasında kullanılan cerrahi aletler yardımıyla mide botoksu olurlar ve aynı gün içinde evlerine gönderilirler. Mide botoksu uygulaması, 15-20 dakika içinde tamamlanır. İşlem sırasında hastalar genel anestezi alarak uyutulur ve işlemden sonra uyandırılır. 2-3 saat gözetim altıda tutulduktan sonra evlerine taburcu edilir. Mide botoksu fiyat araştırması yaparken bazı konulara önem vermeniz gerekir. Bunlardan detaylı olarak bahsedelim;

Mide botoksu fiyat araştırması yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Mide botoksu sırasında botoks toksinleri kullanılır. Bu toksinler fazla kullanıldığında, midenin tamamen çalışmamasına neden olabilir. Bu nedenle, botoks uygulamasını yapacak doktorun bu konuda uzman olması büyük önem taşır. Verilecek botoks toksininin miktarının ayarlanması ve hangi bölgeye uygulanması gerektiği konusunda uzman olan bir doktorun elinden uygulanacak olan mide botoksu ile başarı oranı yükselecektir.
Doktorun uzman olması mide botoksu fiyat artışları üzerinde etkilidir. Bu konuda deneyimli olmayan bir doktor ile uzman olan bir doktorun fiyatı aynı olmaz.
Mide botoksu fiyat araştırması yaparken dikkat etmeniz gereken bir başka konu da hastane seçiminizdir. Seçeceğiniz hastanenin hijyenik ve donanımlı olmasına önem vermeniz gerekir. Mide botoksundan sonra hastalar 2-3 saat gözetim altında tutulur. Genellikle hastalarda herhangi bir komplikasyon gelişmez ancak beklenmeyen bir durum görülüğünde hemen müdahale edilmesi gerekir. Bu nedenle seçeceğiniz hastanenin tam teşekküllü olması, önem taşır. Seçeceğiniz hastanenin özel ya da devlet hastanesi olup olmaması da mide botoksu fiyatlarını etkileyecektir.
Mide botosku uygulamasından sonra hastanede kalıp kalmamanız da fiyatları etkiler. Hastalar, genellikle aynı gün içinde taburcu edilir. Ancak beklenmeyen bir etki görüldüğünde hastanede kalmanız gerekebilir. Bu durumda fiyatlar artacaktır. Hastanelerde sunulan otelcilik hizmetleri de fiyatları etkiler. Hastaların konforu ön planda tutulduğu için diğer hastanelere göre fiyatlar biraz daha yüksek olacaktır.
Mide botoksu uygulamasının SGK ya da özel sağlık sigortaları tarafından karşılanıp karşılanmadığı da fiyatları etkileyecektir. Mide botoksu olmadan önce fiyat araştırması yaparken, tercih ettiğiniz hastanenin SGK ile ya da özel sağlık sigortanız ile anlaşması olup olmadığını sormanızda fayda vardır.

Mide botoksu paket fiyat nasıl belirlenir?

Mide botoksu fiyat araştırması yaparken diyet ve egzersiz desteği de alacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Mide botoksuyla istediğiniz kiloya ulaşabilmeniz için bu uygulamadan sonra diyet ve egzersiz programlarına uymanız istenecektir. Bu programlar olmadan, hastaların tek başına mide botoksu ile kilo vermeleri mümkün değildir. Bu nedenle mide botoksu olacağınız hastaneden diyet ve egzersiz programı da almanız önem taşır.
Mide botoksu fiyatlarının içinde genelde diyet ve egzersiz programları dahil edilmez ancak hastanenizle görüşerek, bu programlarla birlikte fiyat vermesini isteyebilirsiniz. Bu sayede maliyetiniz biraz daha azalacaktır.