Dermatoloji

Merkezimizin Dermatoloji Bölümü, tüm deri hastalıklarının tanı, tetkik, tedavisine ve hastalarımızın kozmetik ihtiyaçlarına deneyimli uzman kadrosu ve modern teknolojik cihazlarla yardımcı olmaktadır. Kliniğimizin Dermatoloji bölümünde tanı ve tedavi amaçlı;

  • Deri biyopsisi
  • Kryoterapi
  • Dermatoskopi
  • Elektrokoterizasyon
  • İntralezyonel enjeksiyon
  • Fraksiyonel lazer

Yapılmaktadır.

Kliniğimizin Kozmotoloji bölümünde;

Hizmetleri verilmektedir.

LAZER EPİLASYON: İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve en hızlı yoludur. Lazer epilasyonda cilt üzerine uygulanan lazer ışığı kıl kökünde yoğunlaşarak ısı oluşturur ve etraf dokuya zarar vermeden kıl kökünü yok eder. Kliniğimizde mediostar next diod lazer kullanılmaktadır.

FRAKSİYONEL LAZER İLE CİLT YENİLEME: Bu tip lazerler son yıllarda etkili cilt yenileme, yara ve iz tedavisi, leke, çatlak ve ben tedavisinde başarıyla uygulanmaktadır. Kliniğimizde MCL 31 Fraksiyonel lazer kullanılmaktadır.

DOLGU ENJEKSİYONU: Yüzde beliren kırışıklık ve derin çizgilerin azaltılmasında kullanılan, sonucu yapılır yapılmaz gözlenebilen etkili bir yöntemdir.

PRP: Platelet rich plasma” platelet (trombosit) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasının kısaltılmış adıdır.

Bir kişiden alınan az miktardaki kanın santirifüjden geçirilerek (ayrıştırılarak) bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın” yine aynı kişiye cilt gençleştirme ve yapılanmasına destek olma amaçlı enjeksiyon yoluyla cilt ve cilt altına geri verilmesi işlemidir.

MİKROİĞNELEME YÖNTEMİ: dermapen dermaroller gibi mikro iğneli cihazlarla yapılan hızlı ve skarsız iyileşme sağlayan bir yöntemdir. Kliniğimizde cilt sıkılaştırma, ince çizgi ve kırışıklıkların azaltılmasında, genişlemiş gözeneklerin küçültülmesi, akne ve yara izlerinin tedavisi, cilt çatlaklarının azaltılmasında kullanılmaktadır.

KİMYASAL PEELİNG: Meyve asitleri kullanılarak cildin üsteki ölü tabakasının atılması, altta kollejen ve elastin yapımının uyarılması esasına dayanan bir yöntemdir. Cildin canlandırılması, temizlenmesi, leke tedavisi ve antiaging amaçlı kullanılmaktadır.

YÜZ MEZOTERAPİSİ: Çeşitli vitamin, mineral, aminoasit, bazı enzim ve homeopatik ilaç karışımlarının cildin orta katına mikroenjeksiyon tekniğiyle verilmesi işlemidir. Bakım ve antiaging amaçlı kullanılır.

SAÇ MEZOTERAPİSİ: Saç dökülmesi ve zayıflamasında kıl köklerini besleyen vitamin ve minerallerin mikroenjeksiyon tekniğiyle kıl köklerine verilmesidir.

AMELİYATSIZ YÜZ GERME: Yıllar içinde oluşan kollejen ve elastin kaybı deride kırışıklık, derin çizgi ve sarkmalara neden olur. Özellikle orta ve alt yüz bölümündeki hacim kaybı ve sarkmalarda tamamen doğal ve emilebilir iplerle yapılan etkili ve başarılı bir yöntemdir.

FİBROCELL GENÇLİK AŞISI: Kulak arkasından alınan küçük bir parça dokunun laboratuvar ortamında fibroblastlarına ayrılıp, çoğaltılması esasına dayanır. Çoğaltılan doku kültürü seanslar halinde gençleştirme ve yenilenme amaçlı yüz ve dekolte bölgesine uygulanır.


Doktorumuz

Dr.Sibel Akıncı
Dr.Sibel Akıncı

 

 

 

 

 


 

Paylaş