Üroloji

Park Tıp Merkezi - Üroloji

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME FORMU

Detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Greenlight PVP operasyonu bir lazer tedavisidir. Bu tedavi ile büyümüş olan prostat bezi buharlaştırılır. Tur ya da açık prostat ameliyatı gibi tedavi yöntemlerinden daha kısa sürede etkili çözüm sunar.
Penis derisinin ucunun alınarak penis ucunun açığa çıkarılma işlemine sünnet denir. Basit bir işlem gibi görünen sünnetin ciddiye alınması gereken bir operasyon olduğunu bilmek gerekir.
Varikosel, kısırlık sorunuyla doktora başvuranların yaklaşık %30-40’ında rastlanan, testislerdeki kanı boşaltan toplardamarların varisleşmesidir.
Testisleri çevreleyen zarın içerisinde gereğinden fazla sıvı birikmesi sonucunda hidrosel meydana gelir. Ağrı ve acı duyumu olmayan hidrosel vakalarında ameliyat şart değildir.
Testisin alınması ameliyatı (radikal inguinal orşiektomi) Testisinizdeki kitlenin kanserli olabileceği belirlenirse, testisin alınması için cerrahi müdahale tavsiye edilebilir.
Kısırlık bir çiftin 1 yıl boyunca düzenli ilişkiye girmesine ve herhangi bir korunma uygulamamasına rağmen gebelik elde edilememesi durumudur. Bir ayda gebe kalma oranı % 20 dir. Genelde 6 ayın sonunda % 50 gebelik oluşur.
Sistoskopi idrar yollarının doğrudan görülmesini ve tedavi edilmesini sağlar. Bu işlemde elastik fiber optik bir borucuk ile idrar kanalından girilir ve mesane ile alt idrar yolu görsel olarak incelenir.

Üroloji

Erkeklerde, böbrekler, idrar yolları, idrar torbası, prostat bezi, penis ve testisler ile ilgili problemler, kadınlarda ise böbrekler, idrar yolları ve mesane hastalıkları ürolojinin alanına girmektedir.

 

Üroloji Kliniğimizde; ürolojik hastalıklar için yetişkin ve çocuk hastalara muayene, tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir.

 

Üroloji Kliniğimizdeki Hizmetlerimiz:

 • Böbrek, Üreter ve Mesane Taşları
 • Hidrosel (Testiste Sıvı Toplanması)
 • Üreteropelvik Bileşke Darlığı (Böbreklerde Doğuştan Kanal Darlığı Nedeniyle Tıkanma Sonucu Genişleme Olması)
 • Böbrek Kistleri
 • Nörojen Mesane (İdrar Kesesinde Depolama ve Boşaltma Bozuklukları)
 • İdrar Kaçırma
 • Sistosel (Mesane Sarkması)
 • İnterstisyel Sistit (Bakteriyel Olmayan Sistit)
 • İdrar Yolu Enfeksiyonları ve Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar
 • Erkek infertilitesi (Kısırlığı)
 • Böbrek, Üreter, Mesane, Prostat ve ve Testis Kanserlerinin Tanı ve Tedavisi

Greenlight Laser

GreenLight XPS™ sistemi PV (80W) ve HPS (120W) sistemlerinden farklı olarak 180W’a kadar lazer gücü sağlamaktadır. Diğerleri ile aynı güvenlik profiline sahip olmakla birlikte daha güçlü bir lazer ışını ile daha hızlı, geliştirilmiş koagulasyon özelliğine sahiptir. Fizik kurallarına ve klinik sonuçlar yanı sıra hasta güvenliğinin tedavinin seçiminde temel etmenler olması gerektiği inancına dayanan GreenLight PV® lazer sistemi, İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) tedavisinde yeni bir tedavi standardı oluşturma yolunu açmıştır.

MoXy™ sıvı soğutmalı fiber ile vaporizasyon verimliliğini belirgin şekilde artırmıştır. Yeni MoXy™ fiber sayesinde HPS ile aynı sürede iki katı dokuyu buharlaştırır.

Aktif Su Soğutma Sistemi: Bu sistem ile 100g’dan büyük prostatlarda sadece 1 fiber kullanılarak tedavi sonuçlanır. Fiber ucu sıcaklığı ölçülerek herhangi bir ısı yükselmesinde sistem durdurulur. Bu da fiber ucu sıcaklığı güvenli bir bölgede tutar.

Geliştirilmiş Koagulasyon: TruCoag™ sistemi, pulse şeklinde lazer ışını kullanarak kanamaları daha hızlı ve daha yaygın vakalarda durduracak şekilde tasarlanmıştır.

Kanamaların Daha İyi Kontrolü: Normal olmayan kanamaların kontrolünde daha iyi bir koagolasyon özelliği sağlar.