Kadın Hastalıkları ve Doğum

Park Tıp Merkezi - Kadın Hastalıkları ve Doğum

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME FORMU

Detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Vajinismus, (Vajinismus) kadınların kendi istekleri olmasına rağmen ilişkiye girememesi durumudur. Tedavi yöntemleri ve detaylı bilgi sayfamızdadır.
Hamilelik süreci, kadınların hayatındaki en önemli ve hassas dönemlerden biridir. Hamileliğin başladığı haftadan itibaren, doğuma kadar tüm anne adaylarının takipleri standart olarak ultrason cihazları ile yapılır.
Vajinal estetik müdahale gerektiren durumlar kadınlarda yapısal olarak bulunan ya da sonradan edinilen (vajinal doğum sonrası vs.) bozukluklardır.
Rahim ağzı yaraları, tıp dilinde servisit olarak da adlandırılan, çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişen, kasık ağrısı ve akıntı olarak kendini gösteren bir hastalıktır. Cinsel yönden aktif olan her kadın, rahim ağzı yaralarına adaydır.
polikistik-over
Kişinin kendi kontrolü dışında idrarının tutamaması problemine “İdrar kaçırma” denir. Özellikle öksürme, hapşırma, gülme gibi karın içi başıncının artması ile olan kaçırmalarda mesane boynuna takılan bir bant yardımı ile bu kaçırmaların önüne geçilmektedir.
Kişinin kendi kontrolü dışında idrarının tutamaması problemine “İdrar kaçırma” denir. Özellikle öksürme, hapşırma, gülme gibi karın içi başıncının artması ile olan kaçırmalarda mesane boynuna takılan bir bant yardımı ile bu kaçırmaların önüne geçilmektedir.
Günümüzde kadınların en büyük estetik kaygılarından biri genital bölgenin siyahlaşmasıdır. Vulva da verilen dış genital alanda bulunan büyük dudakların, çeşitli nedenlere bağlı olarak zaman içinde koyulaşması, esmerleşmesi ya da lekelenmesi görülebilir.
Smear Testi (Pap-smear) olarak da geçer en basit tarama testidir. Muayene esnasında rahim ağzından alınan hücrelerin incelenmesi sayesinde kanser ya da kanser öncesi hücrelerin varlığı saptanır.
Vajina, kadınların en hassas organlarından biridir. Doğum yapmak, ağır kaldırmak, bazı hormonlar etkenler gibi nedenlerle zaman içinde vajina genişlemesi yaşanabilir. Bu durum lazerle vajina daraltma tedavisi ile ortadan kaldırılabilir.
Anne ve bebek sağlığı açısından dengeli beslenmek önemli bir yere sahip olduğundan, uzman doktor ve diyetisyenler tarafından önerilmedikçe, diyet programı uygulanmamalıdır.
İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması işlemi ülkemizde kanunen 10 haftaya kadar serbesttir. Bu işlem anestezi altında vakum uygulanarak 10-15 dakikada yapılabilir.
Kızlık zarı dikimi sosyal bir olay olduğu için bu operasyonu yaptırmak zorunda kalan bayanlarla karşılaşmaktayız. Ortalama 20-30 dakika süren bu operasyon yöntemle kızlık zarını ilişkide kanaması sağlanmakta.
Vajinoplasti, vajinanın yapımı veya rekonstrüksiyonu ile sonuçlanan herhangi bir cerrahi işlemdir. Bir tür genitoplastidir. Pelvik organ prolapsusu, vajinayı onarmak için sıklıkla bir veya daha fazla ameliyatla tedavi edilir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğimizde; kadın sağlığına ilişkin tüm hastalıklar, gebelik öncesi ve sonrası, menopoz döneminde yaşanan değişimler gibi pek çok konuda tedavi hizmeti verilmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğimizdeki Hizmetlerimiz:

 • Genel Kadın Sağlığı,
 • Gebelik Takibi ve Doğum
 • Kadın Kanserleri ve Kanser Öncülü Hastalıkların Tanı ve Tedavisi,
 • Menopoz ve Bu Döneme Ait Sorunların Tedavisi,
 • Yardımcı Üreme Teknikleri ve Aile Planlaması Yöntemleri
 • Jinekolojik Laparoskopik Ameliyatlar
 • Adet Düzensizliği Tedavisi
 • İnfertilite (Kısırlık) Tedavisi
 • İdrar Kaçırma (Inkontinans) Tedavisi
 • Vajinal Estetik
 • Rahim Ağzı Kanseri Teşhis ve Tedavisi
 • Yumurtalık Hastalıkları Tanı ve Tedavisi
 • Gebelik Diyeti
 • Gebelik Sonlandırma (Kürtaj)