Göğüs Hastalıkları

Park Tıp Merkezi - Göğüs Hastalıkları

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME FORMU

Detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları Kliniğimizde; solunum yolu alerjik hastalıklarına (allerjik astım, allerjik bronşit ve allerjik rinit) neden olan alerjenler cilde uygulanan testlerle (deri prick test) hızlı ve doğru olarak tespit edilmektedir.

Göğüs Hastalıkları Kliniğimizdeki Hizmetlerimiz:

  • Alerjik Akciğer Hastalıklarının Tanı ve Tedavisi
  • Obstrüktif Akciğer Hastalıkları (Astım, KOAH, Bronşektazi) Tanı ve Tedavisi
  • Pnemoni (Zatürre) Tanı ve Tedavisi
  • Sigara Bırakma Tedavisi

 

 

KOAH:

Kronik Obstrüktif (Tıkayıcı) Akciğer Hastalığı kelimelerinin baş harflerinden oluşan KOAH, hava yollarını daraltan, solunumu güçleştiren bir hastalıktır. Genellikle kronik bronşit ve amfizem içeriklerine göre KOAH’da hastalar, öksürük ve balgamdan kısa mesafeli yürüyüşte bile oluşan nefes darlığına kadar değişik belirtiler yaşayabilmektedir. KOAH hastaları için yapılan solunum testlerinde akciğer kapasitesini etkileyip etkilemediğine gore uzman doktorumuz gerektiğinde hastalarımıza sigara bıraktırma yöntemleri konusunda danışmanlık yapmaktadır.

 

ALERJİ TESTLERİ:

Göğüs Hastaklıkları Kliniğimizde yapılan alerji testleriyle hastaların alerjisi olduğu maddeler tespit edilmekte ve korunma yolları konusunda bilgi verilmektedir.

 

SİGARA BIRAKMA TEDAVİSİ:

Sigara, günümüzde önde gelen ölümcül hastalıkların, önlenebilir nedenlerinin başında gelmektedir. Oysa ki sigara bağımlılığı ve tütün kullanımı Dünya Sağlık Örgütü’nce hastalık ve salgın olarak kabul edilmiştir.

Göğüs Hastalıkları Kliniğimizde; uzman hekim kadromuz ile kişinin alışkanlıkları göz önünde bulundurularak özel tedaviler planlanmakta, kişi ve tedavi süreci takip edilmektedir.