Estetik Plastik Cerrahi

Park Tıp Merkezi - Estetik Plastik Cerrahi

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME FORMU

Detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Burundaki şekil bozukluğunu düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi işlemdir. Bu işlemde hastanın nefes almasını engelleyen kemik ve kıkırdak eğrilikleri de düzeltilmektedir.
Karın, meme, bel ve bazen kalça bölgesinin aynı anda düzeltildiği kombine cerrahi işlemlere torsoplasti adını veriyoruz. Bu bölgeler en çok doğum sonrasında deforme olduklarından yapılan kombine işlem “annelik estetiği” olarak da isimlendirilebilir.
Meme küçültme ameliyatı, meme boyutunu azaltmak için memelerden doku ve derinin bir kısmının çıkarılarak memenin yeniden şekillendirilmesi işlemidir.
Memelerinde sarkması olan hastalarda memeyi yeniden şekillendirmek ve dikleştirmek için uygulanan ameliyattır. Aynı seansta meme boyutunu da arttırmak istenirse silikon protez ile büyütme ameliyatı da yapılabilir.
Cilt altında fazlalık olarak görülen istenmeyen yağ dokusunun kanül adı verilen içi boş aletler kullanılarak dışarı çekilmesi işlemidir.
Hamilelik sonrası her kadında karın bölgesinde fazlalık oluşur ve bu fazlalıklar göbek bölgesinde yer alırlar. Bunun sorununuzu çözebilmek için karın estetiği tedavi yöntemi oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.
Ergenlik döneminde; erkeklerde göğüs bölgesinde, hormonal nedenlerle büyüme, dolgunluk ve hassasiyet olması doğaldır. Geçici olması gereken bu durum, çeşitli nedenlerle kalıcı hale gelirse jinekomasti olarak adlandırılır.
Aşırı kilo alıp verme ve yaşlanmaya bağlı deri elastikiyet kaybı ile karın, kol ve uyluk bölgemizde fazla derininin germe işlemine germe ameliyatı demekteyiz.
Büyük ve küçük dudakların düzeltildiği operasyondur. Özellikle küçük dudaklar salgı bezlerinden zengin olduğu için bu bölgenin hava almasının engellendiği durumlar sık enfeksiyona yol açabilir ayrıca büyüklükten dolayı tahrişler rahatsızlıklar olabilir.
Ameliyatsız iple yüz germe işlemi aynı zamanda V Lift diye de bilinen, çok daha doğal görünen sonuçlar yaratan düz ya da kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak yapılan germe tekniğidir.
Memelerinde sarkması olan hastalarda memeyi yeniden şekillendirmek ve dikleştirmek için uygulanan ameliyattır. Aynı seansta meme boyutunu da arttırmak istenirse silikon protez ile büyütme ameliyatı da yapılabilir.
Yüzünüzün yaşlanma ve sarkmasında sigara, alkol, aşırı ve gereksiz makyaj, sağlıksız beslenme, düzensiz bir yaşam, hastalıklar gibi vb. etkenler yüzünüzün yaşlanmasında rol oynar.
Gamze estetiği, yanaklarda gamze kısmının oluşturulması için yapılan ameliyattır. Kalça bölgelerine yapılan işlem venüz gamzesi olarak bilinmektedir.
Hollywood yanağı; yıldızların ters üçgen yüz yapısına sahip olması, yanak estetiği (bişektomi) operasyonuyla mümkün hale gelmiştir.
Yağ enjeksiyonu bir yerden alınan yağ hücrelerinin iğne ile başka bir yere verilmesidir. Alınan yer genellikle karın bölgesidir.

Estetik Plastik Cerrahi

Modern hayatta dış görünüş oldukça önemli bir unsur haline gelmiştir. Bu sebeple günümüzde insanlar sadece ruhsal olarak değil dış görünüşleriyle de kendilerini iyi hissetmek istemektedirler. Estetik cerrahi; kişinin hoşlanmadığı vücut yapılarını yeniden şekillendirerek, istediği görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Çoğu estetik cerrahi uygulaması kozmetik amaçlarla yapılan operasyonlar olsa da temelinde gerçek tıbbi bir amaç da yatmaktadır. Oluşabilecek riskleri ortadan kaldırmak, konusunda deneyimli ve uzman olan doktorunuzun önerilerine tam olarak uymak ile mümkündür.

Estetik cerrahi işlem ve uygulamaları; kliniğimizde Uzman doktor kadromuz ve ekibi tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Estetik ve plastik cerrahi kliniğimizde yapılan başlıca işlemler:

 • Meme büyütme, küçültme ve dikleştirme
 • Fraksiyonel lazer ile cilt yenileme
 • Burun Estetiği (Rinoplasti)
 • Göz kapağı estetiği
 • Jinekomasti
 • Saç ekimi
 • Dolgu-Botoks
 • Kol, karın ve uyluk germe
 • Kepçe kulak
 • Genital estetik
 • Mezoterapi
 • Yüz germe
 • Yara izleri estetiği
 • PRP
 • Yağ enjeksiyonu
 • Fibrocell gençlik aşısı