Diş Hekimliği

Park Tıp Merkezi - Diş Hekimliği

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME FORMU

Detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Ortodonti diş hekimliğinin özel bir dalı olup, dişlerde ve yüzde bulunan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır.
Ağız ve çene cerrahisi çene ve diş rahatsızlıklarının bulunduğu yerlerde hastalıkları ve yaralanmaları, gelişimsel rahatsızlıkları bunlar sonucunda ağızda ve çene de oluşmuş fonksiyonel bozuklar kontrol edilir.
0-13 yaş arası çocukların süt ve kalıcı dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını ve işlev görmesini, bunun yanında çürüğün, fiziksel travmanın, kalıtımsal ve doğumsal etkenlerin dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlar.
Diş çürümesi, dişin kırılması ya da düşmesi ve de dolgunun yetersiz kalması gibi durumlar durumlarda, öncelikle tedaviyle sorun düzeltilmeye çalışılır.
Periodontoloji dişlerin ve dental implantların etrafındaki sert ve yumuşak dokuları klinik, mikroskobik ve biyokimyasal olarak inceleyen anabilim dalıdır.
İmplant uygulaması, iki aşamalı tedaviden oluşmaktadır. Bu tedavinin ilk aşamasında cerrahi operasyon ile hastanın çene kemiğine implantın yerleştirilmesi sağlanır.

Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimizde; çocuk ve yetişkin hastalar için ağız, diş ve çene sağlığı ile ilgili hastalıkların tanı ve tedavisi hizmeti verilmektedir.

Donanımlı altyapıya sahip Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’mizde , ağız ve diş estetiğine yönelik de çeşitli çözümler sunulmaktadır.

Göz Kliniğimizdeki Cerrahi Hizmetlerimiz:

  • Koruyucu Diş Hekimliği
  • Endodonti
  • Ortodonti
  • Ağız Ve Çene Cerrahisi
  • Implantoloji
  • Estetik Diş Hekimliği
  • Protetik Diş Tedavisi
  • Cerrahi Tedavi (Gömülü Diş Çekimleri Operasyonları, Kist Operasyonu, Implant)

DİŞ BEYAZLATMA:

Beyazlatma, mine ve dentin tabakasında oluşan ve estetik açıdan sorun yaratan renkleşmeleri giderme işlemidir.

LAMINATE VENEERLER:

Dişlerin sadece ağız dışından görülebilen diş yüzeylerini restore etmek amacı ile estetik metaryellerinden yapılan bir çeşit protezdir.

İMPLANT:

Eksik dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen titanyum malzemeden hazırlanmış doku dostu yapay diş kökleridir.

ORTODONTİ:

Dişlerin çene kemikleri ile, çene kemiklerinin birbirleri ile ve çene kemiklerinin kafa kemikleri ile ilişkisi incelenerek, bu bozuklukların tedavi edildiği daldır.