Ameliyatsız Estetik

Park Tıp Merkezi - Ameliyatsız Estetik

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME FORMU

Detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Ciltte zamanla meydana gelen kırışıklıkların ve ya çökmelerin giderilmesi için kullanılan yöntemlerden biridir. Günümüzde bu amaçla en sık hyaluronik asit içeren dolgular kullanılmaktadır.
dovme-silme
Merkezimizde doktorlarımız ve uzman ekibi tarafından doku kaybı olmadan dövme silme işlemleri yapılmaktadır.
PRP (Platelet Rich Plasma), ya da diğer adıyla Trombositten Zengin Plazma, kişinin kendi kanından hazırlanan ve tıbbın birçok alanında iyileşmeyi uyarmak ve düzenlemek için kullanılan bir yöntemdir.
Botoks (Botulinum toksini), Clostridium Botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Bu madde sinirden kasa giden elektriksel uyarıyı engelleyerek, uygulanan bölgedeki kasın fonksiyonunu geçici olarak azaltır veya yok eder.
Saç dökülmesi ve zayıflamasında kıl köklerini besleyen vitamin ve minerallerin mikroenjeksiyon tekniğiyle kıl köklerine verilmesidir.
Çeşitli vitamin, mineral, aminoasit, bazı enzim ve homeopatik ilaç karışımlarının cildin orta katına mikroenjeksiyon tekniğiyle verilmesi işlemidir. Bakım ve antiaging amaçlı kullanılır.

PRP

“Platelet rich plasma” platelet (trombosit) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasının kısaltılmış adıdır. Bir kişiden alınan az miktardaki kanın santirifüjden geçirilerek (ayrıştırılarak) bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın” yine aynı kişiye cilt gençleştirme ve yapılanmasına destek olma amaçlı enjeksiyon yoluyla cilt ve cilt altına geri verilmesi işlemidir.
İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve en hızlı yoludur. Lazer epilasyonda cilt üzerine uygulanan lazer ışığı kıl kökünde yoğunlaşarak ısı oluşturur ve etraf dokuya zarar vermeden kıl kökünü yok eder.
Ameliyatsız bir yüz germe – yüz askılama işlemi olan Fransız Askılama yöntemi Fransa’da geliştirilen, içi polyester dışı silikon malzemeden yapılmış esnek iplerle cildin gerdirilmesi işlemidir.
Cildimizdeki lekeler, izler, kırışıklıklar yaş, genetik ve çevresel faktörlerle oluşmaktadır. Cildimiz tüm vücudumuzu örten bir örtüdür. Bu örtü dış etkenlere karşı bizi korur.
Kliniğimizde enzimatik leke maskeleri, fraksiyonel lazer uygulamaları ile leke tedavileri yapılmaktadır.
Dermapen tedavisi ciltte kolajen ve elastin sentezini uyaran, yan etki riski olmayan minimal epidermal hasarla cildin yenilenme sürecini hızlandıran başarılı bir medikal estetik tedavisidir.
Cildin belirli katmanlarında kontrollü hasar yaratarak derinin yenilenmesi, hasarlı bölgelerin iyileştirilmesi prensibine dayanan bir tedavi yöntemidir.
Buharlı temel cilt bakımı ile cilt siyah noktalarından arındırılıp,cilde uygun serum ve maske uygulamaları ile neme doyurulur.
Seneler boyunca kelliğe yol açtığı düşünülen pek çok faktörden söz edilmiş ancak geçen yıllar içinde söz konusu iddiaların hiçbirinin doğru olmadığı kanıtlanmıştır.

Ameliyatsız Estetik

Modern hayatta dış görünüş oldukça önemli bir unsur haline gelmiştir. Bu sebeple günümüzde insanlar sadece ruhsal olarak değil dış görünüşleriyle de kendilerini iyi hissetmek istemektedirler. Estetik cerrahi; kişinin hoşlanmadığı vücut yapılarını yeniden şekillendirerek, istediği görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Çoğu estetik cerrahi uygulaması kozmetik amaçlarla yapılan operasyonlar olsa da temelinde gerçek tıbbi bir amaç da yatmaktadır. Oluşabilecek riskleri ortadan kaldırmak, konusunda deneyimli ve uzman olan doktorunuzun önerilerine tam olarak uymak ile mümkündür.

Estetik cerrahi işlem ve uygulamaları; kliniğimizde Uzman doktor kadromuz ve ekibi tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Estetik ve plastik cerrahi kliniğimizde yapılan başlıca işlemler:

 • Meme büyütme, küçültme ve dikleştirme
 • Fraksiyonel lazer ile cilt yenileme
 • Burun Estetiği (Rinoplasti)
 • Göz kapağı estetiği
 • Jinekomasti
 • Saç ekimi
 • Dolgu-Botoks
 • Kol, karın ve uyluk germe
 • Kepçe kulak
 • Genital estetik
 • Mezoterapi
 • Yüz germe
 • Yara izleri estetiği
 • PRP
 • Yağ enjeksiyonu
 • Fibrocell gençlik aşısı