İzmir Mide Botoksu

İzmir Mide Botoksu

Mide botoksu, midenin belirli bölgelerine botoks uygulamasının yapılması ile elde edilen bir kilo verdirme yöntemidir. Bu yöntem sayesinde mide kaslarının kasılmaları yavaşlatılır ve midenin boşaltım süreci gecikir. Midenin daha uzun süre dolu kalarak, daha uzun süre açlık hissetmemesi sağlanır. Bu yöntem ile aynı zamanda midede bulunan iştah hormonunun da etkisi azaltılarak, uzun süre tokluk hissi yaratılır. İzmir mide botoksu alanında en çok tercih edilen bölgelerden biridir. Bunun nedeni gelişmiş olması ve bu bölgede mide botoksu uygulaması yapılan çok sayıda hastane ya da tıp merkezi bulunmasıdır. Peki hangi tıp merkezinde ya da hastanede mide botoksu yaptırmalısınız? İşte detaylar…

İzmir mide botoksu için nereyi tercih etmeliyim?

Mide botoksu uygulaması yaptırmadan önce bu uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir. Çünkü bu uygulama, her kilo vermek isteyen kişiye uygulanmaz. Kilo vermek isteyen kişiler için ideal olan ve diyet yapamayan kişiler tarafından çok tercih edilen bu yöntem, vücut kitle endeksi 40’ın üzerinde olan hastalar için uygun değildir. Mide botoksu, fazla kilolu olan ancak ameliyat gerektirecek seviyede obez olmayan hastalar için güvenle uygulanabilen bir yöntemdir. Bununla birlikte gastrit ve ülser gibi hastalıkları olan kişilerde de uygulanmaz. Öncelikle bu hastalıklar tedavi edilmeli ve ardından mide botoksu uygulanmalıdır.
Mide botoksu, kan hastalığı olan ya da botoks alerjisi olan kişilerde de uygulanmaz. İzmir mide botoksu için tıp merkezimizi tercih edebilirsiniz. Tıp merkezimiz, bu alanda oldukça donanımlı ve profesyoneldir. Pek çok uygulamada olduğu gibi mide botoksu alanında da uzman olan hekimlerimiz ve tam donanımlı olan hastane koşullarımızda, mide botoksu uygulamanızı güvenle olabilirsiniz. Hijyenik olan ameliyathanelerimizde yapılan bu uygulama sırasında ve sonrasında rahat etmeniz için tüm koşullar sağlanır. Tıp merkezimizde hastalarımızın konforu ve sağlığı ön planda tutulmaktadır. Bu nedenle son teknolojiye ait ekipmanlar ile donatılmıştır.

Mide botoksu nasıl uygulanır?

Tıp merkezimizde mide botoksu olmadan önce detaylı olarak muayene olmanız sağlanır. Bu muayene ile işleme uygun olup olmadığınız kontrol edilir. Ardından gerekli tahliller de yapıldıktan sonra ameliyat için uygun bir tarih belirlenir. Ameliyat günü aç karnına gelmeniz gerekir.
Uygulama sırasında, endoskopik muayenede kullanılan cerrahi aletler yardımıyla mideye ulaşılır. Botoks enjekte edildikten sonra işlem tamamlanır. Herhangi bir kesi yapılmaz ve hastalar ağrı hissetmez. Oldukça pratik olan bu yöntem, aynı zamanda hastalar için oldukça konforludur. Bu yöntem uygulanırken hastalara genel anestezi verilir. Uygulamanın ardından hastalar 3 saat kadar gözetim altına alınır ve aynı gün içinde evlerine gönderilir.
Mide botoksu uygulamasından sonra düzenli olarak uygulamanız gereken beslenme programı almanız gerekir. Uzman diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanan bu program sayesinde, kısa bir süre içinde 14-20 kilo arası vermeniz mümkün hale gelir. Mide botoksu, etkisi 4-6 ay arasında süren ve hastaların sağlıklı şekilde kilo kaybı yaşamasını sağlayan bir yöntemdir.

İzmir mide botoksu fiyatları nasıldır?

İzmir mide botoksu fiyatları, bu uygulamanın yapılacağı hastaneye göre değişmektedir. Özel hastane ile devlet hastanelerinin fiyatları aynı olmaz. Bazı devlet hastanelerinde bu uygulama yapılmamaktadır. Mide botoksunun fiyatları aynı zamanda uygulamayı yapacak olan hekimin uzmanlığına göre de değişmektedir. Bu alanda daha önce çok sayıda uygulama yapmış ve başarılı olmuş olan uzman bir hekim ile yeni mezun olmuş bir hekimin mide botoksu uygulama fiyatı aynı olmayacaktır.
Mide botoksu uygulamasının SGK tarafından ya da özel sağlık sigortanız tarafından karşılanıp karşılanmadığı da ameliyat fiyatını etkileyecektir. Fiyatların üzerinde, muayene öncesinde yapılan tetkikler ve hastanede kalma süreniz de etkili olacaktır. Hastanede kalmanız gereken durumlarda ameliyat fiyatı değişir.