Dermatoloji

Park Tıp Merkezi - Dermatoloji

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME FORMU

Detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Kriyoterapi, dermatolojik hastalıklar için uzun zamandır kullanılan bir tedavi yöntemidir. Çoğunlukla likit nitrojenin kullanıldığı tedavide, soğuk hava hasta bölgeye uygulanarak, sorunlu hücrelerin dondurulması amaçlanır.
Elektrokoterizasyon yöntemi Elektrokoterlerin kullanımıyla ortaya çıkarken cildiye, kulak burun ve boğaz, kadın doğum, genel cerrahi gibi alanlarda dokuları yakma için ve yakarak doku kesme-çıkarma işlemlerinde kullanılmaktadır.
İntralezyonel enjeksiyon; tedavi için kullanılacak bir ilacın sistemik yan etkilerini en aza indirmek için direk olarak spesifik bir deri lezyonuna enjekte edilmesi şeklinde tanımlanmaktadır.
Deri kanserleri içinde en tehlikeli olanıdır. Metastaz potansiyeli çok yüksektir. Sadece yaşlılarda değil, gençlerde de görülebilir. Erken evrede teşhis edildiğinde, cerrahi olarak çıkartılması ile tedavi oranı çok yüksektir.
Kısa tanımlama ile deri kanseri cilt üzerindeki iyileşmeyen yaralardır. Görünür yerde olduğu için tanısı kolay ve tedavi edildiği takdirde ölüm riski düşük tümörlerdir.
Histopatolojik inceleme, deri hastalıkları tanısında sık başvurulan önemli yöntemlerden biridir. Histopatolojik tanı sürecinde başarı; biyopsi materyalinin alınması.

Dermatoloji Bölümü

Dermatoloji Kliniğimizde toplumda sık rastlanan akne, psöriasis (sedef hastalığı), cilt kanserleri, derinin mikrobik hastalıkları, alerjik deri döküntüleri, saç ve tırnak hastalıkları gibi sorunların tanı ve tedavisi başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Dermatoloji Kliniğimizdeki Hizmetlerimiz:

 • Bulaşıcı Hastalıklar
 • Saç ve Saçlı Deri Hastalıkları
 • Tırnak Hastalıkları
 • Yağ Bezi Hastalıkları
 • Ter Bezi Hastalıkları
 • Pigmentasyon Hastalıkları
 • Deri Kanserleri
 • Deri Ekzemaları
 • Benlerin Tanı, Takip ve Tedavisi
 • Alerjik deri hastalıkları
 • Cilt lekeleri tedavisi

LAZER EPİLASYON: İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve en hızlı yoludur. Lazer epilasyonda cilt üzerine uygulanan lazer ışığı kıl kökünde yoğunlaşarak ısı oluşturur ve etraf dokuya zarar vermeden kıl kökünü yok eder. Kliniğimizde mediostar next diod lazer kullanılmaktadır.

FRAKSİYONEL LAZER İLE CİLT YENİLEME: Bu tip lazerler son yıllarda etkili cilt yenileme, yara ve iz tedavisi, leke, çatlak ve ben tedavisinde başarıyla uygulanmaktadır. Kliniğimizde MCL 31 Fraksiyonel lazer kullanılmaktadır.

DOLGU ENJEKSİYONU: Yüzde beliren kırışıklık ve derin çizgilerin azaltılmasında kullanılan, sonucu yapılır yapılmaz gözlenebilen etkili bir yöntemdir.

PRP: Platelet rich plasma” platelet (trombosit) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasının kısaltılmış adıdır.

Bir kişiden alınan az miktardaki kanın santirifüjden geçirilerek (ayrıştırılarak) bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın” yine aynı kişiye cilt gençleştirme ve yapılanmasına destek olma amaçlı enjeksiyon yoluyla cilt ve cilt altına geri verilmesi işlemidir.

MİKROİĞNELEME YÖNTEMİ: dermapen dermaroller gibi mikro iğneli cihazlarla yapılan hızlı ve skarsız iyileşme sağlayan bir yöntemdir. Kliniğimizde cilt sıkılaştırma, ince çizgi ve kırışıklıkların azaltılmasında, genişlemiş gözeneklerin küçültülmesi, akne ve yara izlerinin tedavisi, cilt çatlaklarının azaltılmasında kullanılmaktadır.

KİMYASAL PEELİNG: Meyve asitleri kullanılarak cildin üsteki ölü tabakasının atılması, altta kollejen ve elastin yapımının uyarılması esasına dayanan bir yöntemdir. Cildin canlandırılması, temizlenmesi, leke tedavisi ve antiaging amaçlı kullanılmaktadır.

YÜZ MEZOTERAPİSİ: Çeşitli vitamin, mineral, aminoasit, bazı enzim ve homeopatik ilaç karışımlarının cildin orta katına mikroenjeksiyon tekniğiyle verilmesi işlemidir. Bakım ve antiaging amaçlı kullanılır.

SAÇ MEZOTERAPİSİ: Saç dökülmesi ve zayıflamasında kıl köklerini besleyen vitamin ve minerallerin mikroenjeksiyon tekniğiyle kıl köklerine verilmesidir.

AMELİYATSIZ YÜZ GERME: Yıllar içinde oluşan kollejen ve elastin kaybı deride kırışıklık, derin çizgi ve sarkmalara neden olur. Özellikle orta ve alt yüz bölümündeki hacim kaybı ve sarkmalarda tamamen doğal ve emilebilir iplerle yapılan etkili ve başarılı bir yöntemdir.

FİBROCELL GENÇLİK AŞISI: Kulak arkasından alınan küçük bir parça dokunun laboratuvar ortamında fibroblastlarına ayrılıp, çoğaltılması esasına dayanır. Çoğaltılan doku kültürü seanslar halinde gençleştirme ve yenilenme amaçlı yüz ve dekolte bölgesine uygulanır.