Prof. Dr. Münevver Kaynak Türkmen

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME FORMU

Detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Prof. Dr. Münevver Kaynak Türkmen

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1977 yılında mezun oldum, 1982 yılında Dicle Üniversitesi’nden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı’mı aldım, 1982-1998 yılları arasında Adana, Ceyhan, Devlet ve Numune hastanelerinde uzman doktor olarak çalıştım. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, “Neonatoloji, Yenidoğan Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı” eğitimimi 1997 yılında tamamladım. Akademik hayatıma, kurucu öğretim üyesi olarak, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladım. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı içinde Neonatoloji Bilim Dalı ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesini kurdum. Doçentlik unvanımı 2004, profesörlük unvanımı 2009 hak ettim.  Amerika Birleşik Devletleri Iowa Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Berlin Charite Üniversitesi Tıp Fakültesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde ziyaretçi öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulundum.

Yurtiçi yurtdışı bilimsel çalışmalarımın yanında çocuk hakları, sokak çocukları ile ilgili çalışmalarım oldu. Uzun yıllar UNICEF Milli Komitesi Aydın Şube Başkanlığını yaptım.

Hekimlik hayatımın 23 yılını Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dal’ında geçirdim.  Bu süre içinde binlerce prematüre ve hasta bebeğin yaşama katılmasına, binlerce doktorun, çok sayıda uzmanlık öğrencisinin ve  hatta yenidoğan sağlığı ve hastalıkları yan dal uzmanlık öğrencilerinin eğitimine katkı sundum. Bundan sonra da çocukların sağlıklı büyümeleri ve gelişmeleri için katkı sunmaya devam etmek amacıyla Özel Park Tıp Merkezi’nde hasta kabulüne başladım.

İlgi alanlarım;

  • Riskli bebeklerin ve yenidoğan bebeklerin sorunları ve  takibi
  • Prematüre bebeklerin sorunları ve gelişmelerinin takibi
  • Tarama testleri
  • Emzirme eğitimi, bebek beslenmesi
  • Sık görülen çocukluk çağı hastalıkları
  • Çocukluk çağı aşıları