Check-Up

Size Özel Check-Up Programı

Bina dış görünüm
Bina dış görünüm

Tıp merkezimizde, kişinin yaş, cinsiyet ve taşıdığı risk faktörlerine göre özel olarak hazırlanmış çeşitli Check-Up programları bulunmaktadır.

Günümüz tıp teknolojisinin gelişmiş cihazları ile ‘hızlı ve güvenilir’ sonuç veren modern laboratuvarları, görüntüleme olanakları, uzman doktorları ve tecrübeli sağlık personeli ile size en uygun Check-Up programını PARK TIP MERKEZİ’NDE bulabilirsiniz.

Neden Check-Up?

Önlem almak tedavi etmekten daha kolay, ucuz ve değerlidir. Bazen gereksiz bir harcama gibi görünse de, rutin muayenede gözden kaçabilen ciddi hastalıkların erken tanı ve tedavisini sağlamada önemli bir rol oynar. Check-up taramaları yaşam kalitesini, süresini ve konforunu artırmayı hedefler.

Check-Up Nasıl Yapılır?

cc1Check-up sadece tetkiklerden oluşan bir süreç değildir. Her ne kadar önceden paketler hazırlanmış olsa da; bu tetkikler öncesi yapılacak doktor muayenelerinde kişinin şikâyeti, hikâyesi, özgeçmişi, soy geçmişi, alışkanlıkları ve varsa kullandığı ilaçlara ait alınacak bilgilerle, sizin için en uygun check-up programının oluşturulması sağlanır. Elde edilecek sonuçlar uzman hekimler tarafından yorumlanır. Bu nedenle hekim muayenesinin olmadığı bir check-up düşünülemez.

Herhangi bir hastalığı ve yakınması olmayan kişilerin bile en az bir defa 20’li yaşlarda kolesterol, kan şekeri ve kan basıncı değerlerini ölçtürmesi gerekir. Tarama testleri hayat kurtarıcı olabilir. Hekim tarafından risk artışının saptandığı bireylerin daha kısa aralıklarla kontrolleri önerilir. Yaşla birlikte önemi artan; özellikle 50 yaş üzeri erkeklerde kalp damar hastalıkları, akciğer, prostat ve kolon kanseri, bayanlarda menopoz şikâyetleri ve kemik erimesi, kalp-damar hastalıkları, meme ve rahim kanseri gibi problemleri erken teşhis etmek üzere içeriği genişletilmiş yıllık check-up programları uygulanır. Ortaya çıkan riskli durumlar için kontroller daha kısa aralıklarla önerilir.

cc2Check-Up’a Gelmeden Önce Sizden İstenenler:

cc3

  • Randevu günü mutlaka aç geliniz (8-12 saatlik bir gece açlığı yeterlidir). Bu arada bir şey yemeyiniz, su dışında hiçbir şey içmeyiniz ve sigara kullanmayınız.
  • Daha önce yapılmış test ve diğer tetkik sonuçlarınız varsa lütfen beraberinizde getiriniz.
  • C vitamini kullanıyorsanız, check-up’tan en az bir gün önce kullanımı kesilmelidir.
  • Demir içeren ilaçlar kullanıyorsanız, check-up’tan en az beş gün önce kullanımı kesilmelidir.
  • Menstruasyon(adet) günlerinde verilen idrar örneklerinin sağlıklı bir incelemeye uygun olmadığını unutmayınız.

cc4

  • Hamileyseniz veya bu konuda kuşkularınız varsa, işlemlere başlamadan önce mutlaka doktorunuza bildiriniz.

                                              Farklı seçeneklerde check-up paketlerimiz mevcuttur.
                                              Size özel hazırlanacak check-up paketlerimiz için randevu alabilirsiniz.steteskop

Paylaş