Estetik Birimi

 

Estetik Birimi Hizmetlerimiz;

Botox: Botoks uygulamasında kullanılan madde, Clostridium botulinum adlı bakteri tarafından salgılanan bir proteindir. Bu madde sinirlerden kaslara olan elektriksel iletiyi bloke ederek, uygulanan bölgedeki kasın fonksiyonunu geçici olarak azaltır veya yok eder. Kas fonksiyonunu kaybedip kasıla-mayınca, üzerindeki ciltte oluşan kırışıklıklar da azalır veya yok olur.
Kaş arası, alın ve göz kenarı çizgilerinin giderilmesinde boyun çizgilerinin düzeltilmesinde, gülerken diş etlerinin fazla görünmesi tedavisinde, aşırı terleme tedavisinde, migren tedavisinde başarıyla kullanılır. Etkisi 4 günden sonra görülmeye başlar, 7-10 gün içinde tam iyileşme görülür.

Dolgu ( Kırışıklık ve Çizgilerin Doldurularak Giderilmesi ): Hayvansal kaynaklı olmayan hyalunorik asit bazlı bir metottur. Dolgu maddelerinin içinde hyalüronik asid bulunmaktadır. Ciltte hacim kaybı olan yerlere, kırışıklık bölgelerine, dudaklara enjekte edilir. İşlem 30 dk gibi kısa bir sürede tamamlanır. Etkisi hemen görülür. Etki süresi kişiden kişiye ve seçilen ürüne göre değişmekle beraber 8 ay-5 yıldır.

PRP (Platelet Rich Plasma) Tedavisi : PRP, Platelet Rich Plasma – platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel  alır. Fraksiyonel lazer, dermapen uygulaması sonrasında, cilt yapısının düzeltilmesi, canlandırılmasında, saç dökülmesi tedavisinde kullanılmaktadır. 30 dk da uygulanır. Mezoterapi gibi enjeksiyon şeklinde, dermapen uygulaması sırasında veya maske şeklinde uygulanabilir. 3-4 uygulama sonrası ciltte ışıltı ve toparlanma etkisi ortaya çıkar.

Kimyasal Peeling : Cildin belirli katmanlarında kontrollü hasar yaratarak derinin yenilenmesi, hasarlı bölgelerin iyileştirilmesi prensibine dayanan bir tedavi yöntemidir. Uygulanacak maddenin içeriği ve uygulama derinliği bir hekim tarafından belirlenmelidir. Bu amaçla AHA, TCA, Jessner, Salisilik asid gibi maddeler kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon

Örümcek Ağı

Leke Tedavisi

Mikro İğneleme İle Cilt Yenileme

Fraksiyonel Lazerle Cilt Yenileme

Yüz Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Fibrocell Gençlik Aşısı

Cilt Bakımı

Saç Ekimi

Estetik Operasyon

Paylaş